چرم فروشي در شيراز

چرم فروشي


صنعت چرم و صنعت خز با هم متفاوت‌اند. اين تفاوت از اهميت مواد خام مورد استفاده در هر کدام پيداست. مواد خام مورد استفاده در صنعت چرم، محصولات فرعي صنعت گوشت هستند؛ در حالي‌که گوشت ارزش بيش‌تري از پوست دارد. مواد خامي که در صنعت خز به‌کار گرفته مي‌شوند، ارزش بيش‌تري از گوشت دارند و به همين خاطر گوشت به عنوان يک محصول جانبي تلقي مي‌شود. (منبع: ويکي پديا)


براي تشخيص طبيعي و اصل بودن چرم مي‌توانيد از ترفندهايي همچون بو کردن کفش، بررسي سطح چرم با لمس کردن آن و يا فشردن قسمتي از کفش استفاده کنيد. بوي مواد شيميايي، وجود دو رنگي، لکه، چروک و نقص ظاهري شديد، نشانه‌هاي عدم طبيعي بودن چرم به کار رفته در کفش مي‌باشد.


دومين عاملي که بايد در هنگام خريد کيف و کفش به آن دقت شود طراحي استاندارد محصول و مناسب بودن اين طراحي براي شماست.


در واقع شما بايد کفش چرمي را بخريد که با فرم طبيعي پاهاي شما مطابقت داشته باشد. مطابقت فرم پاي شما با کفش به عواملي همچون سايز کفش چرم مدنظر شما، پاشنه کفش و سايز آن، کفي به کار رفته شده در کفش، نوع بسته شد کفش (اينکه بندي باشد يا بدون بند) و عوامل متعدد بسياري بستگي دارد.


اگر اصول اوليه طراحي در کفش به کار برده شده باشد خريد کفش چرم توام با جذابيت خواهد بود؛ در واقع اطمينان از کيفيت ماده اوليه و چرم اصل به کار رفته شده در کفش در کنار طراحي استاندارد مهم‌ترن دليل انتخاب کفش براي شما خواهد بود.


چرم بزي نسبت به چرم گاوي سبک تر و نرم تر است و برخي از توليدکنندگان يا برندهاي چرمي ضعيف از چرم بزي در توليد البسه چرمي استفاده مي کنند.


چرم بزي از نظر قيمتي نسسبت به چرم گوسفندي ارزان تر تمام مي شود ولي لطافت لازم را ندارد. روي چرم بزي نسسبت به چرم گوسفندي بافتش درشت تر و ناصاف تر است.


مراکز مختلفي براي خريد محصولات چرمي وجود دارد که شما مي توانيد به اين چرم فروشي ها مراجعه نماييد.


چرم فروشي در شيراز


در قديم شايد تصور اين نبود که با يک بار هزينه از هر چيزي مدت زمان زيادي استفاده کنيم. اما امروزه افراد بيشتر به سمت اين موضوع روي آوردند و ترجيح مي دهند تا با يک بار خريد بارها استفاده مفيدي از آن داشته باشند.


اين موضوع درباره ي وسايل چرم هم بسيار صادق است. شما وقتي يک وسيله چرم با جنسي عالي خريداري مي کنيد قطعا مي توانيد ساليان زيادي از آن استفاده کنيد. در واقع چرم جنسي است که در طول ساليان دراز نه تنها خراب نمي شود بلکه هميشه مطابق مد روز مي باشد.


هر کدام از چرم هاي طبيعي و مصنوعي مصرف خاص خود را دارند. چرم طبيعي از پوست حيواناتي مانند گاو، گوسفند، بز مي باشد و چرم مصنوعي از مواد شيميايي ساخته مي شود


براي آنکه با اطمينان بيشتري خريد کنيد و بدانيد که تفاوت چرم مصنوعي و طبيعي چيست بهتر است موارد زير را در نظر بگيريد:  • محصولات چرم طبيعي داراي نشان يا مهر نشان دهنده ي طبيعي بودن چرم به کار گرفته شده در تهيه ي محصول هستند.

  • چرم طبيعي داراي بوي خاص خودش است که محصولات اصلي از طريق اين بو قابل شناسايي هستند.

  • چرم طبيعي بسيار گرانقيمت تر از انواع چرم مصنوعي است.

  • از فروشگاه هاي معتبر چرم خريداري کنيد که شناسنامه ي چرم را نيز همراه محصول در اختيارتان قرار مي دهند.

  • پشت چرم مصنوعي پرز دار است، در حالي که پشت پارچه هاي مصنوعي به صورت شبکه اي با نخ دوخته شده است.

  • چرم طبيعي در تمام قسمت ها يک دست نيست و بعضي جاها ضخيم و بعضي جاها نازک مي باشد چون قسمت ‌هاي مختلف پوست دام ضخامت‌ هاي متفاوتي دارد.


اگر در شهر شيراز زندگي مي کنيد و به دنبال چرم فروشي در شيراز هستيد مي توانيد در وبسايت کارشد آنها را بيشتر بشناسيد.


منابع:  • ويکي پديا


  • attireclub.org


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

اشعار مداحي مجالس ترحيم نوای دلها فروشگاه اینترنتی بدلیجات سناتور مد عصر تکنولوژي فرش سجاده اي - سجاده فرش مسجد وبگاه اخبار جامع تکنولوژی و موبایل های هوشمند جهان tatoobato seoicc شرکت تاسيسات نفت و گاز تعميرگاه مجاز تعمير لوازم خانگي